Raillog про залізничний транспорт

Залізничні ворота Луганщини святкують День міста

Загальне Події

Лисичанськ з 2015 року став кінцевим пунктом для поїздів далекого сполучення та одночасно залізничними воротами для мешканців тимчасово окупованих населених пунктів Луганщини, продовжуючи підтримувати зв’язок з іншими містами України.

Поділитися:

Сьогодні, 2 вересня, Лисичанськ святкує День міста. Заснований у 1710 році, розкинутий вздовж річки Сіверський Донець, колишній промисловий центр Донбасу знаходиться другий рік в російській окупації. Це вже друга після 2014 року окупація російськими терористами.

Вокзал міста Лисичанськ // Facebook Oleksandr Pertsovskyi

До війни, Лисичанський залізничний вокзал також забезпечував потреби в пасажирських перевезеннях мешканців сусіднього Сєвєродонецька та прилеглих поселень.

З початком антитерористичної операції на Сході у 2014 році і до звільнення, місто втратило залізничне сполучення. Лише у 2015 році було відновлення курсування поїздів далекого сполучення. Згодом їх кількість збільшилась, а номери стали відомі багатьом пасажирам, оскільки маршрути курсування пролягали майже всією територію країни – це найдовший за тривалістю та дальністю маршрут поїзда №045/046 Лисичанськ – Ужгород, фірмовий поїзд “Максим Яровець” 137/138 Лисичанськ – Хмельницький, а також і за іншими напрямками – 19/20 Київ – Лисичанськ, 139/140 Дніпро – Лисичанськ.

Слобожанський експрес на станції Лисичанськ // Facebook Oleksandr Pertsovskyi

Географія залізничних маршрутів розширилася у 2021 році, коли до міста почав курсувати поїзд №269/270 (згодом №89/90) Одеса – Лисичанськ, №131/132 Лисичанськ – Жмеринка, а також фірмовий регіональний “Слобожанський експрес“, що курсував до Попасної. Незадовго до цього до Попасної почав курсувати й поїзд №20/19.

У 2021 році зусиллями Військово-цивільної адміністрації (ВЦА) та губернатора області, поблизу вокзалу було відремонтовано сходи та освітлення, а з Сєвєродонецька планувалося здійснювати перевезення тролейбусами з автономним ходом прямісінько до вокзалу. Здавалося, мирне життя нарешті настало…

З 2015 року місто стало залізничним зв’язком для мешканців Луганщини, що прямували крізь блок-пости та постійні перевірки, перетинаючи лінію розмежування та долаючи сіру зону, аби дістатися підконтрольній Україні території та продовжити свою подорож до Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Херсону тощо. З 24 лютого 2022 року місто стало опорним пунктом евакуації мешканців агломерації залізницею. Останній поїзд відправився зі станції у березні того року.

Місту присвячено вагон фірмового составу “Потяг до Перемоги”.

Місто відзначає 313 річницю.


Наші соціальні мережі

booking.uz.gov.ua

Офіційний сайт продажу квитків

uz-vezemo.uz.gov.ua

Інформація щодо затримок поїздів

Громадська думка

Південно-Західна залізниця - нова назва

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Нові коментарі
@Анонимус: Слідкую за Вашим сайтом, але небагато новин. Коли чекати оновле...
До публікації: З 17 липня буде обмежений рух призначених пасажирських поїздів у напрямку до Рахова
@Дмитро Гайдук: Розклад по Києву можна подивитися у мобільному застосунку app.
До публікації: Онлайн-табло поїздів по станціям – Raillog
@надя: А де можна подивитися по Київ?
До публікації: Онлайн-табло поїздів по станціям – Raillog
@Дмитро Гайдук: Добрий день, відкрийте дійсний квиток та за допомогою меню "поділ...
До публікації: Київ.Цифровий: оплата проїзду в електричці