Залізничні ворота Луганщини святкують День міста

Лисичанськ з 2015 року став кінцевим пунктом для поїздів далекого сполучення та одночасно залізничними воротами для мешканців тимчасово окупованих населених пунктів Луганщини, продовжуючи підтримувати зв’язок з іншими містами України.

Сьогодні, 2 вересня, Лисичанськ святкує День міста. Заснований у 1710 році, розкинутий вздовж річки Сіверський Донець, колишній промисловий центр Донбасу знаходиться другий рік в російській окупації. Це вже друга після 2014 року окупація російськими терористами.

Вокзал міста Лисичанськ // Facebook Oleksandr Pertsovskyi

До війни, Лисичанський залізничний вокзал також забезпечував потреби в пасажирських перевезеннях мешканців сусіднього Сєвєродонецька та прилеглих поселень.

З початком антитерористичної операції на Сході у 2014 році і до звільнення, місто втратило залізничне сполучення. Лише у 2015 році було відновлення курсування поїздів далекого сполучення. Згодом їх кількість збільшилась, а номери стали відомі багатьом пасажирам, оскільки маршрути курсування пролягали майже всією територію країни – це найдовший за тривалістю та дальністю маршрут поїзда №045/046 Лисичанськ – Ужгород, фірмовий поїзд “Максим Яровець” 137/138 Лисичанськ – Хмельницький, а також і за іншими напрямками – 19/20 Київ – Лисичанськ, 139/140 Дніпро – Лисичанськ.

Слобожанський експрес на станції Лисичанськ // Facebook Oleksandr Pertsovskyi

Географія залізничних маршрутів розширилася у 2021 році, коли до міста почав курсувати поїзд №269/270 (згодом №89/90) Одеса – Лисичанськ, №131/132 Лисичанськ – Жмеринка, а також фірмовий регіональний “Слобожанський експрес“, що курсував до Попасної. Незадовго до цього до Попасної почав курсувати й поїзд №20/19.

У 2021 році зусиллями Військово-цивільної адміністрації (ВЦА) та губернатора області, поблизу вокзалу було відремонтовано сходи та освітлення, а з Сєвєродонецька планувалося здійснювати перевезення тролейбусами з автономним ходом прямісінько до вокзалу. Здавалося, мирне життя нарешті настало…

З 2015 року місто стало залізничним зв’язком для мешканців Луганщини, що прямували крізь блок-пости та постійні перевірки, перетинаючи лінію розмежування та долаючи сіру зону, аби дістатися підконтрольній Україні території та продовжити свою подорож до Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Херсону тощо. З 24 лютого 2022 року місто стало опорним пунктом евакуації мешканців агломерації залізницею. Останній поїзд відправився зі станції у березні того року.

Місту присвячено вагон фірмового составу “Потяг до Перемоги”.

Місто відзначає 313 річницю.


0 0 голоси
Оцінити допис
guest
якщо бажаєте отримувати сповіщення
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Залишайтесь з нами

Соціальні мережі

Канали у месенджерах

Громадська думка

Ви дивилися фільм "Потяг у 31 грудня"?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Нові коментарі
@Дмитро: Upd. Укрзалізниця дозволяє повертати квитки на 23-24 березня не л...
До публікації: Не працює сайт та мобільний додаток Укрзалізниці – що роботи
@Дмитро: Добрий день, при відправленні з Харкова з голови поїзда.
До публікації: Онлайн-табло Укрзалізниці – де знайти?
@анонімус: Доброго дня. Інформація про нумерацію пасажирського поїзду від...
До публікації: Онлайн-табло Укрзалізниці – де знайти?
@Дарина: Добрий день, 113ХАРКІВ.ПАС-ЛЬВІВ звідки відбуватиметься нум...
До публікації: Онлайн-табло Укрзалізниці – де знайти?
@Дмитро: Simrail, мабуть. Онлайн режим з можливістю спілкування між машині...
До публікації: У що зіграти: Railroad Corporation 2 – українська стратегія про залізницю