Справа тривалістю шість років: суд виправдав чергового по станції Нігин

Події

Черговій по залізничній станції Нігин оголосили підозру у недбалому ставленні до виконання службових обов’язків, що призвело до зіткнення пасажирського та вантажного поїздів, внаслідок чого постраждало шестеро людей.

Транспортна подія сталася о шостій ранку 27 травня 2017 року на залізничній станції Нігин Південно-Західної залізниці. Пасажирський поїзд №139 сполученням Київ – Кам’янець-Подільский у складі 15 вагонів під час слідування за встановленим маршрутом зіштовхнувся із маневровим составом, що знаходився на суміжній колії із завантаженими 17 вагонами з вапняковим камінням для відбілювання цукру. Внаслідок зіткнення, з колії зійшло дві секції локомотива 2М62У-0256Б/2М62У-0075Б та перший вагон пасажирського поїзда. У вантажному рухомому складі маневровий локомотив серії ЧМЕ3 та два вантажні вагони було перекинуто повністю. Пошкоджено залізничне полотно по трьом суміжнім коліям станції, збито світлофори.

За попередньою версією було встановленно, що по станції виконувалися маневрові пересування: виїзд маневрового локомотива з 17 вантажними вагонами з під’їзної колії ПАТ «Подільські товтри» для перестановки на колію. Машиністом маневрового локомотива було допущенно проїзд забороняючого показання світлофора в напрямку головної колії. У цей час до станції наближався пасажирський поїзд №139. Побачивши його, машиніст поїзда не встиг вжити заходів для унікнення події. Відбулось зіткнення.

У пасажирському поїзді знаходився 541 пасажир, з яких близько 100 – група дітей, що прямували на екскурсію. Загиблих немає.

За результами транспортної події Укрзалізниця встановила дві версії: порушення машиністом маневрого составу правил або хибні дії чергового по станції.

Жінці інкримінували кримінальне впровадження за ч. 2 ст. 276 ККУ (порушення правил безпеки руху залізничного транспорту). Своєї провини обвинувачена не визнала. Вона пояснила, що давала дозвіл машиністу вантажного (маневрового) поїзда заїхати на станцію, але з пропуском пасажирського. Чому він цих вказівок не виконав, жінка пояснити не змогла. Також відомо, що на посаді чергової по станції вона перебувала з 1990 року, а звільнилась у 2018.

За словами машиніста пасажирського поїзда, він діяв за командою чергової по станції. Маневровий локомотив побачив перед собою вже в останній момент перед зіткненням, за сто метрів, і застосував екстрене гальмування, але уникнути зіткнення не вдалося.

Машиніст маневрового локомотива давати свідчення у суді відмовився.

У рамках досудового розслідування проводили експертизи, але суд не взяв їх до уваги, бо вони були неповними та не відповідали на всі питання.

Обвинувачення [чергової по станції] ґрунтується виключно на припущеннях і суперечливих доказах органу досудового розслідування і будь-яким письмовими чи іншими доказами не підтверджені. Враховуючи викладене, принцип презумпції невинуватості, суд вважає, що в основу рішення неможливо покласти докази сторони обвинувачення, оскільки вони є суперечливими, йдеться у вироку

Суддя постановив визнати невинуватою чергову по станції у зв’язку з недоведеністю її вини. Судові експертизи у сумі 43 тис. грн повинна оплатити держава. Вирок ще не набрав законної сили, тому сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

За матеріалами Укртрансбезпека, 3849.com.ua, ДСНС, відео ТСН.

Ваша оцінка допомогає визначити корисність статті:
Like this 0

guest
якщо бажаєте отримувати сповіщення
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стежити за нами

Соціальні мережі

Канали у месенджерах

booking.uz.gov.ua
Офіційний сайт продажу квитків

uz-vezemo.uz.gov.ua
Інформація щодо затримок поїздів
Громадська думка

#залізна_українізація: Нумерація кілометражу від Київ-Пасажирський

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Нові коментарі
@Дмитро Гайдук: Добрий день. Ні, це не помилка. Самое в такому вигляді термін нав...
До публікації: Поїзд або потяг. Як правильно?
@Степан: Даючи пояснення, ви самі допустилbсь помилки. Сумно. В пояснені щ...
До публікації: Поїзд або потяг. Як правильно?
@Движенец: Добрий день. Згідно з п.23 Постанови КМУ від 19.03.1997 № 252 "Пр...
До публікації: Електронний квиток на поїзд: все, що треба знати
@Галина Курилич: Допоможіть знайти придбані квитки на потяг на 23 листопада Львів ...
До публікації: Електронний квиток на поїзд: все, що треба знати
@Дмитро Гайдук: Добрий день) Під час повітряної тривоги міська електричка продовж...
До публікації: Як оплатити проїзд у київській міській електричці?